м. Черкаси вул. Хрещатик, 261
т. 54-36-66
email: sonechko.box@gmail.com
Завідувач Линник Ірина Миколаївна


Кожний малюк любить малювати, творити, експериментувати фарбами, фломастерами, олівцями. Малюнок може розповісти про характер вашого маляти, про його внутрішній світ, емоційний стан і настрій. У малюнку дитина виражає свої емоції, почуття, вкладає душу в нього.

 
На підставі дитячого малюнка можна також визначити, які в дитини взаємини з батьками в родині та з однолітками в дитячому садку, школі. Не випадково, перед тим як прийняти дитину до школи, педагоги і психологи просять його намалювати традиційні тести: “моя родина”, “БДЛ” (будинок, дерево, людина) та інші. Звичайно, повністю за допомогою малюнків не можна досліджувати особистість, але більше довідатися про внутрішній світ дитини, про те, що її хвилює, можна.

 
Тест: “Будинок”

Будинок зображений великим, значить, ваш малюк товариський, гостинний. Намальовані поруч із будиночком різні будівлі свідчать про тривожний стан. Будинок намальований удалечині, значить, дитина почувається знедоленою. Сходи, що ведуть у глуху стіну (без дверей) – відбиття схованого сімейного конфлікту.

Стіни. Малюк намалював задню стіну, зобразивши її з іншого боку, – він намагається постійно контролювати свої емоції, тримати себе в руках. У стіни не вистачає основи – значить, у маляти слабкий зв’язок з дійсністю, він перебуває у своєму світі фантазій та ілюзій. Стіна із чітко промальованим нижнім контуром – у дитини труднощі, тривога. Бічні лінії тонкі – вона перебуває на межі своїх нервових сил. Ну, а якщо стіни прозорі – ваш малюк прагне до лідерства.

Двері. Відкриті – це ознака товариськості, відкритості, відвертості. Дуже великі – показують на те, що малюк дуже залежить від інших або що він дуже комунікабельний. Їхня відсутність говорить про те, що вдома дитя зазнає труднощів у відвертому спілкуванні. Наявність задніх, бічних входів – проблеми в спілкуванні, прагнення до самотності, відчуженість. Маленькі двері – непевність у собі. Присутність замка на дверях означає замкнутість ребенка, скритність.

Вікна. Великі, відчинені – комунікабельність, любить бувати у великих компаніях. Безліч вікон – малюк хоче більше спілкуватися з однолітками. Фіранки на вікнах – проблеми у спілкуванні. Ґрати на вікнах – показник закомплексованості. Такий малюк потребує допомоги. Якщо ж дитя намалювало вікна не на нижньому поверсі, а тільки нагорі, під дахом, – це говорить, що в житті маляти існує прірва між реальністю і фантазією.

Дах. Намальований жирною лінією, значить, малюк фантазер і часто плутає реальність і вимисел. Масно промальований край даху – дитина стурбована тим, що прагнення до творчості й фантазій не заохочується вдома. Погано сполучається зі стіною – значить, малюк не може знайти собі місце в навколишньому світі. Дитині потрібно більше приділити уваги. Карниз обкреслений або виведений за межі даху – маля намагається захиститися від реальних або вигаданих страхів.

Труба. Густий дим – внутрішнє напруження. Тонкий струмінь диму – бракує спілкування з батьками. Труба захована з іншого боку даху – дитина взагалі намагається уникати емоційних контактів із близькими людьми.